Starostlivosť o vlasy v lete: 5 jednoduchých rád

Vlasy na rozdiel od pokožky nemajú autoregeneračné schopnosti. Pri poškodení vplyvom slnka, vetra, morskej alebo chlórovanej vody v bazénoch môžu naše vlasy zoslabnúť, stratiť lesk, budú krehkejšie a suché.

Preto je veľmi dôležité venovať starostlivosti o vlasy počas leta zvýšenú pozornosť.

  1. Starostlivosti o pokožku venujeme v lete extra pozornosť. Siahame po krémoch, balzamoch na pery s ochranným faktorom. Vlasy si zaslúžia rovnakú dávku pozornosti, zvoľte preto šampón, masku na vlasy, oleje, ktoré sú určené na starostlivosť v lete alebo sú aspoň výživnejšie.
  1. Aj keď sa naša kúpeľňová výzbroj rozrástla o produkty, za ktoré sa nám vlásky intenzívnejšou starostlivosťou poďakujú, nemali by sme zabúdať ani na ochranu v podobe šatky, šiltovky či klobúka.
  1. Najväčším prehreškom je, ak si po kúpaní v mori či v bazéne dostatočne neumyjeme a neopláchneme vlasy pod tečúcou vodou. Nevyhnutné je vlasy po každom kúpaní umyť šampónom a ošetriť regeneračnou maskou.vlasy a more
  2. Pociťujete nutkanie zafarbiť si vlasy pred dovolenkou? Nerobte to! Každé farbenie Vaše vlasy oslabí a oni tak musia bojovať s ďalším nepriaznivým vplyvom. S návštevou kaderníka počkajte po dovolenke (v prípade stavu núdze navštívte kaderníka aspoň 2 týždne pred dovolenkou).
  1. Aby sme predišli nadmernému vysušovanie vlasov, tak počas dovolenky milé dámy úplne zabudnite na používanie fénu či žehličky na vlasy. Vlásky si nechajte vysušiť prirodzene na vzduchu a namiesto dokonale rovných prameňov si užívaj ležérne beach vlny.

A už si len užívajte pobyt na slniečku 🙂

Zdieľať