Nedeľná starostlivosť o chodidlá

nohy title

Mesiac máj sa nám pomaly končí ( keď sa práve pozeráte do kalendára a neveríte kam sa zasa celý mesiac podel, verte, že to vnímame úplne rovnako). Žijeme v hektickej dobe a preto je naozaj dôležité, aby sme sa zabavili, vybrali sa do prírody alebo si kúsok prírody priniesli domov (kúpili si kyticu, zasadili bylinky, fantázii sa medze nekladú) či dopriali zaslúžený oddych.

Nedeľa, je našim spojencom. Upratovanie i nedeľný obed už máme za sebou a teda poďme si spraviť radosť a urobme niečo pre seba.

Leto sa opäť priblížilo závratnou rýchlosťou. Zo skrine si vyberáme sukne, šaty a naše nôžky pomaličky začíname vystavovať na obdiv. Po zime by sme však našej pokožke mali dopriať kvalitnejšiu starostlivosť. Priznajme si, počas zimy často zanedbávame práve tie časti tela, ktoré sú ukryté pod vrstvami oblečenia, áno áno, najviac zanedbávame práve starostlivosť nohy.

nohy

Začneme teda zľahka. Čo by ste povedali na taký soľný kúpeľ s pedikúrou, ktorý Vám nezaberie viac než 40min. Ste pripravené, ideme na to?

  • Kúpeľ

Nachystajte si horúcu vodu. Pridajte do nej soľ do kúpeľa ( http://stibio.sk/kategoria-produktu/relax-tela/soli-do-kupela/  ) a pár kvapiek citrónovej šťavy. Ideálne ak si tento kúpeľ Vaše nôžky užijú aspoň 10-15 minút, aby sa pokožka na pätách čo najviac zmäkčila. Nohy si po vybratí z kúpeľa poriadne osušte.

  • Obrusovanie a peeling chodidiel

Budete potrebovať pemzu alebo pilník na chodidlá – s týmito pomocníkmi si odstránite zrohovatenú pokožku. Vaše chodidlá budú už po použití pilníka či pemzy oveľa hebkejšie, ale kožu treba ešte zoceliť a odstrániť odumreté bunky. Ideálny je na to práve peeling. Ak doma peeling nemáte, tak si ho vyrobte!

Na Váš „domáci cukrový peeling“ budete potrebovať: 1 polievkovú lyžicu hrubšieho kryštálového cukru a 1 lyžicou olivového oleja. Tieto 2 suroviny zmiešame a peeling je na svete. Chodidlá si zmesou dôkladne premasírujte, peeling zmyte a nohy osušte.

  • Úprava nechtov

Správny tvar najjednoduchšie docielite pomocou klieštikov na nechty (vždy skracujeme nechty tak aby boli rovnobežne s bruškom prsta). Po skrátení nechty zaoblíme pilníkom a kožu okolo nechtov upravíme paličkami.

  • Krémovanie

Vaše nôžky môžete nakrémovať poriadne mastným krémom alebo konopným olejom ( http://stibio.sk/obchod/relax-tela/mr-hempy-konopny-telovy-olej/ ­) , ktorý má vynikajúce regeneračné schopnosti. Pokiaľ ste si pedikúru robili vo večerných hodinách, tak si pokojne celú noc nechajte froté ponožky, ktoré vďaka teplu zaručia ešte väčší účinok krému či oleja.

Krásnu nedeľu prajeme.

Zdieľať