NÁVOD: Ako si vyrobiť vlastnú kozmetiku?

Mnohí ľudia nechodia do reštaurácií, ale jedia zásadne doma. Pretože chcú vedieť, z čoho je ich jedlo urobené. Čo keby to podobne bolo aj s kozmetikou?

Žijeme v krásnej dobe, keď sa zákazníci čoraz viac zaujímajú o to, odkiaľ ich tovar – napríklad kozmetika pochádza, v akých podmienkach bol vyrobený a najmä, z čoho sa skladá. Ak chcete mať 100% istotu v zložení a výrobe vašej kozmetiky, skúste si ju doma sami vyrobiť. Začneme od toho najjednoduchšieho:

DOMÁCI BALZAM NA PERY

Hebké a hydratované pery chce mať každý z nás. Možno budete prekvapení, aké jednoduché je vyrobiť si domáci balzam na pery. V zásade budete potrebovať niekoľko základných ingredienciíí a zvyšok si doladíte podľa vlastného vkusu a potreby.

Balzam na pery

ZÁKLADNÉ INGREDIENCIE

  • 2 lyžičky kokosového oleja
  • 2 lyžičky olivového alebo mandľového oleja
  • 2 lyžičky kozmetického včelieho vosku

PODĽA VAŠEJ CHUTI

  • 1 lyžička citrónovej šťavy
  • 1 lyžička medu
  • 1 lyžička bambuckého masla
  • pár kvapiek esenciálneho oleja (pomarančový, mätový, …)

AKO POSTUPOVAŤ?

Tri základné ingrediencie roztopte v hrnci s horúcou vodou, vlejte do spoločnej misky a poriadne, naozaj poriadne ich premiešajte. Následne pridajte zložky podľa toho, aký balzam chcete docieliť. Ak výživný, odporúčame pridať bambucké maslo. Pokiaľ si chcete pery balzamom osviežiť, skúste esenciálne oleje s rôznymi príchuťami. Môžete si vyrobiť aj viacero kombinácii, je to len na vás, nezabúdajte však dodržať správne pomery. Vznikne vám hmota, ktorá bude vláčna, ale nie tekutá. Balzam stuhne až po tom, čo ho dáte do pripravenej nádobky a necháte 24 hodín “odpočívať”. Domáci balzam by ste mali spotrebovať do 6, maximálne 12 mesiacov.

Balzam na pery levandula otvoreny

Skúsite si vyrobiť domáci balzam na pery? Ak by ste chceli prírodný balzam, no nemáte dostatok času, alebo sa vám proste nechce, STIBIO je tu pre vás! Pozrite si naše balzamy na pery 🙂

Zdieľať